Kronikë

The Sun/ Shkrimi: “Shqiptarët po marrin kontrollin e “rrugëve” në Britani”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 16/09/18 |
b.f

Mafia shqiptare në Londër ka marrë edhe vëmendjen tabloidëve më të mëdhenj britanikë.

Sipas The Sun shqiptarët po zgjerojnë në mënyrë të pandalshme aktivitetin e drogës në Britani.

Shqiptarët kanë arritur deri aty sa kanë tkurrur edhe rivalët vendas

Sipas the Sun, grupet shqiptare po zëvendësojnë me shpejtësi shpërndarësit e vegjël të drogës në Birmingam.

 

 

Shkrimi i plotë nga The Sun

Mafia shqiptare ka marrë kontrollin e rrjeteve të drogës Midlands, ndërsa bandat e Evropës Lindore vazhdojnë përpjekjet për të kapur kontrollin e krimit britanik të krimit

Kriminelët e drogës në Midlands janë duke u zëvendësuar nga mafia shqiptare, të cilët kanë marrë kontrollin e tregut.

Vitin e kaluar Agjencia Kombëtare e Krimit paralajmëroi se gangsterët nga Shqipëria kanë “vendosur një ndikim të profilit të lartë brenda krimit të organizuar në Mbretërinë e Bashkuar dhe kanë kontroll të konsiderueshëm në të gjithë tregun e trafikimit të drogës në vend”.

Policia e Ëest Midlands arrestoi 140 shtetas shqiptarë në 2017 – 51 prej të cilëve u akuzuan për vepra të drogës.

 

Pas