Aktualitet

Tha se e dhunuan në polici, momenti kur marokeni dhunohet nga 2 kamarierë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 21/05/21 |
Opi Nion

Kanë dalë pamjet ku shfaqen dy kamarierë që dhunojnë në një lokal në lagjen nr.6 në Durrës, shtetasin maroken të identifikuar si Elmedi Nouak. Pas deklaratave në media të 29-vjeçarit që pretendonte se është dhunuar nga efektivët, ka reaguar më herët edhe Policia e Durrësit.

Blutë bëjnë me dije se marokeni me inicialet M.N, 29 vjeç, është dhunuar nga kamarieri E.V, 30 vjeç, i cili është shoqëruar në komisariat.

“Nga verifikimet e kryera, rezultoi se ky shtetas është dhunuar nga shtetasi E. V.,  30 vjeç, banues në Durrës, i cili punon si kamarier në një lokal në lagjen nr 6, Durrës.

Shtetasi E. V., është shoqëruar në ambientet e komisariatit për sqarime të mëtejshme ku ka deklaruar se shtetasi maroken kishte shkuar me sy të nxirë, në gjendje të dehur në ambientet e lokalit ku ai punon duke shqetësuar klientët.

Pasi i ka kërkuar  të dalë nga ambientet e lokalit ai e ka kundërshtuar duke e goditur, dhe për vetëmbrojtje e ka goditur edhe shtetasi E.V.,  duke i shkaktuar dëmtime.

Shtetasi E.V  është  proceduar penalisht nga ana  e Specialistëve për Hetimin  e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës   për veprën penale ‘‘Plagosja e lehtë me dashje“.

Gjatë ditës nga qytetarë të ndryshëm është telefonuar në Sallën Operative të DVP Durrës të cilët kanë njoftuar se një shtetas i huaj në vendin e quajtur “Sheshi Pranvera” është konfliktuar me kalimtarë të rastit.

Menjëherë ka shkuar Patrulla e Policisë, të  cilët  kanë konstatuar të njëtin shtetas nmaroken në  gjendje të  dehur dhe gjatë  kontrollit të  tij fizik i gjetën dhe  sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi të vogël lënde narkotike cannabis sativa. Shtetasi maroken u procedua penalisht në gjendje të lirë për veprën penale “Prodhim dhe shitje te lëndëve narkotikeve” deklaroi më herët policia./Opinion.al

 

Pas