Bota

COVID-19/ Bien rastet e reja dhe rritet numri i viktimave në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 21/05/21 |
Opi Nion

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore në Italia ka konfirmuar 5,218 raste të reja me koronavirus nga 269,744 testime të kryera në të gjithë vendin.

Ndërkohë që krahasura me një ditë më parë infeksionet kanë rënë sepse dje u regjistruan 5,741 raste nga 251,037 teste.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 218 persona kanë humbur jetë, teksa numri i viktimave është rritur, krahasuar me një ditë më parë, ku pati 164 të vdekur.

Në total rastet që nga fillimi i epidemisë janë 4,183,476, vdekjet 125,028. Aktualisht pozitive në Itali janë 291,788./Opinion.al

Pas