Kronikë

Tërmeti/ Pamje të frikshme nga Kroacia, gjithçka ndodhi në pak sekonda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 30/12/20 |
Opi Nion

Shtatë viktima janë konfirmua deri më tani në Kroacia nga tërmeti 6.3 ballë me epiqendër  3 km nga Petrinja.

Ndërkohë, dyshohet se nën rrënojat e banesave të shkatërruara mund të ketë ende persona të pajetë.

Lëkundjet e tërmetit ishte e shkurtër por e fortë duke shkatërruar disa ndërtesa. Fuqia e tërmetit duket dhe tek videoja e kryebashkiakut të Petrinjas, i cili ishte në një konferencë për shtyp live me mediat kur ra tërmeti./ Opinion.al

Pas