Kronikë

Aksidenti me vdekje në Fier/ Arrestohet shoferi, Policia: Ishte i dehur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 30/12/20 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar drejtuesin e automjetit që shkaktoi aksidentin më 28 dhjetor, ku përplasi dy gra, njëra prej të cilave humbi jetën në spital.

Mësohet se në pranga ka rënë një 34-vjeçar nga Roskoveci, i cili në momentin e aksidentit ishte në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtim i mjetit në mënyrë të parregullt”./ Opinion.al

Pas