Aktualitet

Tërmeti lëkund Shqipërinë, ku ishte epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:08 - 09/01/22 |
Opi Nion

Në tërmet i fortë ka prekur këtë mbrëmje zonën e  Folorinas në Greqi duke u ndjerë i fuqishëm edhe në disa nga qytetet kryesore në jug të Shqipërisë, si Korça, Saranda dhe Fieri, por më dobët edhe në Tiranë e Lezhe.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti është shënuar në orën 23:43 sipas asaj lokale. Epiqendra ka qenë 6 km në veri të Follorinës, ndërsa thellësia 10 km. Magnituda e këtij tërmeti ka qenë 5.3 të shkallës rihter./Opinion.al

Pas