Aktualitet

Tërmeti godet Afganistanin e Pakistanin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 26/10/15 |
b.f

KABUL- Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7,7 ballë të shkallës Rihter goditi sot veriun e Afganistanit, ndërkohë që u ndje në një shkallë të konsiderueshme edhe në Islamabad dhe Nju Delhi, njoftoi shërbimi sizmik amerikan. ”Tërmeti goditi Afganistanin në orën 09:09 GMT. Magnituda e tij ishte 7,7 ballë Rihter dhe epiqendra ishte 250 kilometra në verilindje të Kabulit”, njoftoi USGS-ja. Nuk ka ende njoftime për viktima apo dëme materiale.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas