-Jetë dhe Stil

10 shenjat që po dilni me një grua jo me një vajzë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:40 - 26/10/15 |
root

Vajzat dhe gratë i shohin gjërat ndryshe dhe e kuptojnë botën ndryshe. Prandaj ka edhe ndryshime mes tyre. Sipas Elite Daily janë këto disa ndryshime mes tyre:

 1. Një vajzë kujdeset shumë për pamjen dhe veshjen përpara se dalë me një mashkull, ndërkohë që një grua e ndjen veten seksi dhe nuk i kushton rëndësi shumë të madhe veshjes.
 2. Një vajzë pret që tavolinën ta paguash ti, një grua është më e pavarur.
 3. Vajzat pretendojnë që meshkujt të lexojnë mendjen e tyre për të kuptuar se si ato ndihen, ndërsa gratë përdorin fjalët.
 4. Vajzat parapëlqejnë të dalin më shpesh dhe të dehen, gratë i dinë fare mirë limitet e tyre.
 5. Vajzat shkruajnë statuse që janë të lidhura në rrjetet sociale,  gratë harrojnë që kanë Facebook.
 6. Vajzat shikojnë televizor, gratë lexojnë.
 7. Vajzat flasin për gjëra të parëndësishme, gratë dinë si të stimulojnë një bisedë.
 8. Vajzat hanë sallatë, gratë çfarë të duan
 9. Vajzat qëndrojnë në atë që dinë, gratë janë gjithmonë në kërkim të zgjerimit të horizonteve të tyre.
 10. Vajzat kanë nevojë për kujdestarë, gratë nuk kanë nevojë për askënd por për veten e tyre .

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

  Pas