Aktualitet

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:11 - 19/09/18 |
b.f

Lëkundje tërmeti janë ndjerë të mërkurën pasdite në Shqipëri.

Mësohet se lëkundjet u ndjenë pjesërisht në disa zona të vendit.

Sipas qendrës europiane sizmiologjike, epiqendra ka qenë në rrethin e Elbasanit.

Lëkundjet kanë qenë me mganitudë 3.6 dhe me thellësi 5 km.

Një tjetër lëkundje u ndje dje në darkë, rreth orës 21:05.

Lëkundjet ishin me mganitudë 3 dhe me thellësi 2 km./Opinion.al

Pas