Bota

Tërmet me magnitudë 6.5 në Tajvan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:41 - 24/10/21 |
Opi Nion

Një tërmet me magnitudë 6.5 goditi pjesën verilindore të ishullit të Tajvanit, sikuse njofton agjencia lokale meteorologjike. Lëkundjet, shumë të forta, u ndjenë në kryeqytetin Taipei në orën 11.16 me orën lokale.

Epiqendra e tërmetit, sipas Byrosë Qendrore të Motit në Tajvan, cituar nga agjencia e lajmeve Tajvan, ishte e vendosur në bregdetin verilindor, disa kilometra në jug të qytetit të Yilan, dhe në një thellësi prej rreth 67 km në kores së Tokës.

Deri më tani nuk ka asnjë lajm për viktima, sipas agjencisë./Opinion.al

 

 

Pas