Aktualitet

Tërmet më magnitudë 5.9 në detin Adriatik, ku u ndjenë lëkundjet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 27/03/21 |
Opi Nion

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 të shkallës rihter është ndjerë  mesditën e sotme në detin Adriatik.

Sipas të dhënave nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, bëhet me dije se epiqendra ka qenë jo shumë larg nga qyteti i Barit. Tërmeti ishte me thellësi 60 km dhe distanca e saj ishte 120 km nga Kroacia dhe 68 km nga Vieste e Italisë.

Sipas raportimeve të deritanishme nuk ka të lënduar apo dëme materiale.

Pas