Rajoni

Tërmet i fuqishëm në ishullin turistik grek


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 10/07/21 |
Opi Nion

Një tërmet me magnitudë 4.5 Rihter është regjistruar pasditen e të shtunës në ishullin turistik të Lesbos në Greqi.

Lëkundjet kanë qenë tepër të forta dhe janë ndjerë për disa sekonda duke shkaktuar panik te banorët e zonës. Sipas EMSC epiqendra e tërmetit ishte në jugperëndim të Mytilene, në një thellësi 10 km.

Fatmirësisht nga tërmeti nuk raportohen të lënduar apo dëme./Opinion.al

Pas