Kronikë

Tentoi të vrasë me armë zjarri 47-vjeçarin, arrestohet i dënuari me 13 vite burgBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 20/09/22 |
Opi Nion

Një 30-vjeçar i dënuar me 13 vite burg për vrasje të mbetur në tentativë është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Shkodrës.

Policia bën me dije se bëhet fjalë për Ardit Brahimin, banues në fshatin Trush të Shkodrës.

30-vjeçari në maj të vitit 2018, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E. S., 47 vjeç, banues në Vau i Dejës.

Për këtë arsye, i riu është dënuar nga Gjykata e Apelit Shkodër me 13 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Njoftimi i policisë

Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim, i dënuar me 13 vjet burgim për vrasje të mbetur në tentativë.

Nga strukturat e DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, në kuadër të operacionit “Four”, u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim Ardit Brahimi, 30 vjeç, banues në fshatin Trush, Shkodër.

Gjykata e Apelit Shkodër, me vendimin e formës së prerë, të datës 28.04.2022 e ka dënuar këtë shtetas, me 13 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Ky shtetas, në maj të vitit 2018, ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin E. S., 47 vjeç, banues në Vau i Dejës.

 

 

 

 

Pas