Politikë

Tentoi të qëllonte Gjiknurin, Valteri: Më kërcënoi në telefon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 05/10/20 |
Opi Nion

Deputeti Halit Valteri ka folur pas përplasjes me deputetin Damian Gjiknuri. Valteri tha se Gjiknuri e ka marrë në telefon dhe e ka kërcënuar.

U desh ndërhyrja e gardës për të ndarë deputetët duke mos lejuar përshkallëzimin e konfliktit.

“Provokimet e Gjiknurit me cunat problematikë as më hyn fare… Unë s’jam idiot që të dalë nga seanca të kap një deputet. Më mori në telefon dhe më kërcënoi duke më thënë: nuk më njihni ju mua. Ai më kërkoi të dilja jashtë parlamentit I bëj thirrje Ramës që ta tërheq këtë qen bir qeni se familja ime e ka provuar dhe i ka dhënë provat sesi i trajton mbeturinat. Nuk mund të krahasojmë Ahmet Zogun me një hajdut që ka vjedhur mbi 100 milion euro dhe ia falë Gurusë sa herë vjen i takon gruan. Gjiknuri është në Pazar të plotë me bandat dhe krimin. Që kur ka qenë ministër energjitike. Nuk mundet të më kërcënojnë mua, e kanë provuar më parë”, tha Valteri./ Opinion.al

Pas