Kronikë

Tentoi të kalonte 5 kilogramë heroinë drejt Greqisë, arrestohet 51 vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 30/11/19 |
Al Do

Policia e Sarandës ka sekuestruar një sasi prej 5 kg heroinë, dhe ka vënë në pranga edhe poseduesin e saj.

Gjatë një kontrolli në pikën e kalimit kufitar në Qafë Botë, policët e kufirit e cilësuar automjetin si të dyshimtë se mund të transportonte lëndë narkotike dhe menjëherë e kanë kaluar në vijë të dytë për kontroll të imtësishëm dhe të specializuar.

Pas të kontrollit të detajuar në vijën e dytë, në automjetin tip “Volksweagen”  janë konstatuar 12 pako me lëndë narkotike e dyshuar si heroinë, me peshë  totale 5 kilogramë.

Policia ka arrestuar në flagrancë drejtuesin e mjetit, Q.S., 51 vjeç, banues në Sarandë, për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike, e mbetur në tentativë”. /Opinion.al

Pas