Kryesore

Temperaturat deri në 40 gradë, masat ajore të nxehta dominojnë vendinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:43 - 06/08/22 |
Opi Nion

Gjatë paradites së sotme vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta, ndërsa pasditja do të sjellë vranësira të pjeshme në zonat malore dhe në zonën e ulët.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 40°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pas