Kronikë

Video/Kanabis dhe automatik në makinë, 3 të arrestuar në TropojëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 06/08/22 |
Opi Nion

3 persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi janë kapur duke qarkulluar me armë dhe lëndë narkotike në automjet.

Të arrestuarit janë:  E. Gj., 24 vjeç, banues në Geghysen, Tropojë; F. S., 34 vjeç, banues në Bugjon, Pukë dhe E. M., 22 vjeç, banues në Fierzë, Tropojë.

Policia njofton se ne kuader te operacionit “Rrjeta”, këta shtetas u kapën në flagrancë nga shërbimet e Policisë, në vendin e quajtur “Ura e Drinit”, Fierzë, duke udhëtuar me automjetin tip “Mitsubish”, në të cilin, gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë gjetën rreth 8 kilogramë lëndë të dyshuar narkotike kanabis, 1 armë zjarri automatik, si dhe një karikator me 30 fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale./Opinion.al

 

 

 

Pas