-Jetë dhe Stil

Temperatura deri në 39°C, çfarë parashikojnë meteorologët sot  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 23/08/20 |
Opi Nion

Moti gjatë ditës së sotme do të dominohet nga kthjellimet në pjesën e parë të saj, ndërsa më pas pritet një shtim i vranësirave kalimtare në zonat malore, ku mund të ketë edhe reshje të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke arritur në vlerat minimale 19°C dhe ato maksimale 39°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

 

 

Pas