Bota

Telefonata me Putin, Biden: Nuk mund ta pushtojë Ukrainën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 01/01/22 |
Opi Nion

Presidenti amerikan Joe Biden mësohet se në bisedën e tij telefonike të djeshme me Vladimir Putin, e ka paralajmëruar se “ai nuk mund të pushtojë Ukrainën” dhe se përndryshe “do të ketë sanksione të rënda, ne do të rrisim praninë tonë në Evropë, me aleatët e NATO-s”. Është ky informacioni që ka bërë të ditur për gazetarët, stafi i presidentit Biden, referuar nga Ansa./Opinion.al

 

Pas