Life Style

Të rinjtë harrojnë koronavirusin, festojnë me alkool dhe skena të “nxehta”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 27/06/20 |
Opi Nion

Koronavirusi vijon të përhapet me ritme të shpejta në shumë vende të botës, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha ekonomike.

Por, në SHBA të rinjtë kanë po i shpërfillin këshillat e mjekëve. Dr.Anthony Fauci ka paralajmëruar të gjithë për rrezikun e përhapjes së COVID-19, por mesa duke kjo nuk i ndalon qytetarët të vijojnë jetën e tyre normale.

Disa të rinj u mblodhën në një ishull të vogël në liqenin e Miçiganit për festën vjetore të Jobbie Nooner. Ata nuk ishin të frikësuar nga koronavirusi, ndërsa festonin me alkool e muzikë dhe pa ruajtur distancim social./ Opinion.al

Pas