Aktualitet

Të ndara në 5 qese, më shumë se 2 milionë euro të kapura në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 13/06/20 |
Al Do

Një sasi e konsiderueshme eurosh të padeklaruara janë gjetur në tragetin e Barit dhe janë sekuestruar.

Strukturat Doganore bënë të mundur gjetjen e valutës në një automjet që kishte mbërritur në portin e Durrësit me tragetin e Barit.

Paraprakisht bëhet me dije se paratë kanë qenë të shpërndara në 5 qese dhe vlera e tyre arrin në më shumë se 2 milionë euro.

Lidhur me këtë ngjarje është  arrestuar drejtuesi i kamionit, një qytetar nga Tirana, ndërsa janë shoqëruar dhe po merren në pyetje disa persona. Muajt e fundit shoferi i kamionit ka bërë shumë lëvizje nga Italia dhe Shqipëria, çka shton dyshimet për aktivitetin e tij.

Pas konstatimit nga Dogana, është njoftuar Policia për hetime të mëtejshme./Opinion.al

Pas