Kryesore

“Të mbajmë ndezur zjarrin”, Basha: Demokracia arrest kardiak më 25 prill


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 31/05/21 |
Opi Nion

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me demokratët e Kurbinit, të cilëve iu kërkoi mbështetje më 13 qershor për të marrë mandatin e tretë për drejtimin e PD.

Basha vijojë akuzat nga kryeministrit Edi Rama për vjedhje të zgjedhjeve, teksa tha se nuk do e njoh rezultatin e 25 prillit.

Sipas Bashës, PS bleu vota për zgjedhjet parlamentare, duke bërë që vendi të kalonte një “arrest kardiak”.

 “Të bashkëpunosh pa vija të kuqe me njeriun që e futi demokracinë dhe vendin në arrest kardiak do të thotë të bëhesh bashkëfajtor. Lulzim Basha nuk e njeh rezultatin e tjetërësuar të 25 Prillit. Pa këtë nuk ka themel për aksion politik në dobi të shqiptarëve. Ftesa ime për ju është një dhe vetëm një. Pa dorashka dhe zbukurime. Betejën ta çojmë deri në fund. Jemi në këmbë dhe ta mbajnë ndezur zjarrin që ndezëm, zjarrin e shpresës në zemrat e shqiptarëve që na ndoqën. Ta mbajmë ndezur këtë zjarr dhe kërkoj besimin tuaj të vazhdoj t’i prij kësaj beteje bashkë me ju”, u shpreh Basha./ Opinion.al

Pas