Aktualitet

Talenti nga Elbasani, që e kërkon Arsenal me çdo kusht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 29/11/15 |
b.f

Golashënues i lindur, talenti shqiptar nga Elbasani, Keivi Kurti është i njohur për aftësitë e tij për të dhuruar spektakël të vërtetë në fushë. Dhjetë vjeçari është zgjedhur tre herë rradhazi edhe lojtari më i mirë nga akademia F.C Arsenal.
Menaxhues të ekipit Arsenal, janë tejet të interesuar për grumbullimin e talentit shqiptar në rradhët e veta. Sidoqoftë, e pranon apo jo këtë ofertë, Keivi është në zhvillim e sipër dhe me shumë gjasë, në rrugë për t’u bërë një nga yjet e ardhshme të kombëtares sonë.
Në videon më poshtë, mund t’i shihni disa nga golat dhe aftësitë e tij :

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas