Aktualitet

Takoi Metën, drejtori i OBSH mesazh në “Twitter”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 01/11/21 |
Opi Nion

Kreu OBSH ka reaguar pas takimit me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Përmes një postimi në rrjetin “Twitter”, Tedros Adhanom Ghebreyesus, bën të ditur se vlerëson angazhimin e presidentit Meta në luftën kundër Covid-19.

Faleminderit Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për punën e bërë për të luftuar #COVID19 dhe mbështetjen e forcimit të sistemit global shëndetësor për të parandaluar krizat e ardhshme. Mbështetja e Shqipërisë për një pakt ndërkombëtar të propozuar për gatishmërinë dhe reagimin ndaj pandemisë tregon përpjekjen tuaj për një glob më të sigurt”-shkruan ai në mesazhin e tij në “Twitter”.

Kujtojmë se, më herët, presidenti Meta njoftoi se kishte takuar në Romë drejtorin e përgjithshëm të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta bëri të ditur se e kishte diskutuar me kreun e OBSH për pasojat e rënda të pandemisë, Covid-19, në vendin tonë./Opinion.al

Pas