Politikë

Takime sekrete me Berishën? Reagon Enkelejd AlibeajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:28 - 11/11/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka reaguar lidhur me disa lajme që janë publikuar në disa media, në të cilat thuhej se ai ka zhvilluar takime sekrete me kryetarin e PD, Sali Berisha.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Alibeaj mohon të ketë zhvilluar takim sekrete me Berishën, duke thënë se situata në PD nuk zgjidhet me të tilla takime. Sipas tij, zgjidhja e vetme kësaj situate është përballa me të vërtetën.

“Takimet “sekrete” dhe “prapaskenat” mund të jenë subjekt për ndonjë tregim apo roman, por jo për të përshkruar atë që po ndodh së fundmi në PD. Megjithë dëshirën e mirë dhe fantazinë e zhvilluar të disa analistëve nuk ka patur asnjë takim sekret. I qëndroj bindjes time se ndarjet për çështjet thelbësore nuk zgjidhen as me prapaskena dhe as me takime sekrete. Përballja me të vërtetën është melhemi i vetëm për realitetin”.-shlruan Alibeaj./Opinion.al

Pas