Aktualitet

Sulmi ndaj Berishës,ambasada e Britanisë: Është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:28 - 06/12/22 |
Opi Nion

Ambasada e Britanisë së Madhe në Shqipëri ka reaguar lidhur me sulmin e bërë ndaj kryetarit të PD, Sali Berisha gjatë protestës së sotme.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale të ambasadës, denohet agresionin ndaj kryedemorkati, tejsa thekson se Britani se është një sulm ndaj fjalës së lirë.

“l Dhuna nuk ka vend në demokraci. Mbretëria e Bashkuar do të mbështesë të drejtën për protesta paqësore. Sulmi ndaj Sali Berishës është një sulm i papranueshëm për fjalën e lirë. Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria qëndrojnë krah me krah në mbështetjen tonë për demokraci dhe shtetin e se drejtës”,-thuhet në reagimin e ambasadës bitanike./Opinion.al

Pas