-U tha në Opinion

“Bëni atë që duhej bërë”, çfarë tha 31-vjeçari pasi goditi Sali BerishënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:27 - 06/12/22 |
Opi Nion

Erzen Breçani ka treguar detajet nga sulmi që iu bë kryetarit të PD, Sali Berisha gjatë protestës.

Breçani i thotë se e ka pyetur agresorin 31-vjeçar se kush e futi për të goditur Berishën apo se si ka ardhur në selinë e PD.

Ai thotë në emisionin Opinion, se autori ka thënë vetëm “bëni atë që duhej bërë”,duke mos folur për arsyet që e shtynë drejt një akti të tillë.

“Isha rreth 10 metra larg, Berisha ishte i mbrojtur dhe para qëndronin gazetarët. Kur dëgjuam që goditën dhe u afrova dhe falënderoj simpatizantët e PD që mu bindën se rrezikohej ti merrnin jetën.  Ne reagojmë se profesioni na bënë të reagojmë. Unë mora një goditje pa dashje. Personi i shtrirë në tokë, por i vijojnë  goditjet. Ne nuk kishte policë afër, njoftojmë sallën operative. U njoftuan dhe ia dhamë personin. Ai tha bëni atë që duhej bërë. Nuk tha asnjë fjalë se kush e ka futur e nga ka ardhur. Edhe une e futa. Do bëja atë që kam bërë dhe e bëra tha. Mua nuk mu duk si çmendur me thënë të drejtën. Ku erdhi policia nuk e ka hapur gojën e morën dhe e plagosën. Ka tentuar që para PD, por ka gjetur momentin kur ndodhej mbrapa gazetarëve”,-tha Breçani./Opinion.al

Pas