Aktualitet

Sulmi ndaj Berishës, policia: 31-vjeçari ka precedentë të mëparshëm kriminalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 06/12/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka reaguar pas sulmit fizik të ndodhur ditën e sotme ndaj kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha, ku ky i fundit u godit me grusht në fytyrë nga 31-vjeçar Gert Shehu.

Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije se 31-vjeçari ka precedëntë të mëparshëm kriminal, për plagosje, prishje të qetësisë publike dhe në fushën e narkotikëve.

Gjithashtu, sipas diagnozës klinike, të vënë në dispozicion nga familjarët e tij, rezulton se 31-vjeçari vuan nga çrregullime psikotike dhe trajtohej prej vitesh, për këtë.

Ndaj Gerti Shehut rëndon akuza për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

Ndërkohë, hetimet po vijojnë, nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës, për të zbardhur plotësisht rrethanat e ngjarjes./Opinion.al

Pas