Kryesore

Sulmet ndaj SPAK/Reagon Kryemadhi: Rama e di që Dvorani ka një histori të fshehur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 07/05/22 |
Opi Nion

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në Asamblenë e Partisë Socialiste.

Ajo foli gjatë një takimi me gjimnazistët e Tiranës, ku iu përgjigj akuzave që Rama hodhi ndaj SPAK për hetimin ndaj Dvoranit.

Ajo ka akuzuar Ramën se ka dhënë urdhër për të prishur një aksion që kapte të flagrancë Dvoranin në një aferë korruptive.

I përgjigjem kryeministrit për akuzat e bërë nga Asambleja. Është nder për mua që me 18 vjeçarët i përgjigjem një njeriu shumë të vjetër në mendime dhe shumë destruktv për të ardhmen e Shqipërisë. Zoti Rama e di që Dvorani ka një histori të fshehur. Rama me urdhër të tij dëmtoi një aksion që kapte të flagrancë Dvoranin në një aferë korruptive. Por kjo nuk prishet sepse ekziston diku. Rama kërcënoi SPAK-un, por duhet të tërheqë të gjithë drejtorët që mos të rrinë poshtë pallateve të prokurorëve të SPAK. Duhet të tërheqë të gjithë policët e korruptuar që prishin aksionet e policisë. Ajo që po ndodh në rajone me të rinjtë shqiptarë është e tmerrshme”,-tha Kryemadhi./Opinion.al

Pas