Aktualitet

Sulmet e 11 shtatorit në SHBA, Tirana “vishet” me flamurin amerikan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 11/09/21 |
Opi Nion

Në 20 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit, Tirana është solidarizuar me popullin amerikan duke projektuar mbi kolonat tek Rektorati dhe Akademinë e Arteve ngjyrat e flamurit amerikan.

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shkruan se Tirana e di shumë mirë çfarë do të thotë  terror, qoftë fashist, komunist apo si ai i 11 shtatorit në Nju Jork.

Në postimin e tij në rrjetet sociale, Veliaj shkruan se kurrë nuk do të harrohen ata që luftuan për liri dhe për një shoqëri të hapur.

STATUSI i ERION VELIAJT

Tirana e di shumë mirë se çfarë është terrori, qoftë ai fashist apo komunist, apo ai i 11 shtatorit – që synon të shkatërrojë mënyrën tonë të jetesës, lirinë dhe shoqëritë tona të hapura. Në Tiranë ndezëm dritat me flamurin amerikan për të mos harruar kurrë ata që ranë dhe që luftuan për këto vlera./ Opinion.al

Pas