Bota

Sulm me armë në Texas, 1 viktimë dhe 13 të plagosur, mes tyre edhe fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 13/12/21 |
Opi Nion

Një person u vra dhe të paktën 13 të tjerë u plagosën të dielën në mbrëmje si pasojë e një sulmi afër qytetit, Hjuston në shtetin amerikan Teksas.

Sherifi i Qarkut Harris Ed Gonzalez tha ngjarja ndodhi rreth orës 18:40,  kur rreth 50 njerëz u mblodhën për një festë pranë North Market Loop në Baytoën, rreth 25 milje në perëndim të Hjustonit.

“Pikërisht kur ata po lëshonin balonat në ajër ishte momenti kur erdhi automjeti,” tha ai. ” Në atë kohë autorët nga makina hapën zjarr në turmë.

Një nga të plagosurit u dërgua në një spital me helikopter, tha Gonzalez.  Po ashtu mësohet se një tjetër nga të plagosurit besohet të jetë një fëmijë i vogël, tha ai.

Gonzalez tha se ishte shumë herët për të ditur nëse të shtënat mund të jenë të lidhura me bandat.

Një dëshmitar, Sidney Williams, tha për mediat e huaja se njerëzit po bërtisnin dhe po vraponin drejt makinave të tyre./ Opinion.al

Pas