-Shëndeti

Studimi/Njerëzit e gjatë më të rrezikuarit nga kanceri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:19 - 02/10/15 |
root

Një studim suedez mbështet teorinë se gjatësia e një personi ka lidhje me kancerin. Studimi ka gjetur se gratë e gjata kanë 20 përqind më shumë shanse të preken nga kanceri në gji, ndërsa burrat e gjatë kanë 30 përqind shanse më të mëdha të preken nga kanceri i lëkurës. Studimi është bërë nga Instituti Karolinska në Stokholm dhe ka zgjatur më shumë se 50 vjet.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas