Kryesore

Strazimiri: Pse PS nuk pranon vendimin e Gjykatës për Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 14/01/20 |
el ida

Pasi Taulant Balla reagoi me tone të ashpra për pushimin e çështjes së lobimit rus për Bashën, ish deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri e ka akuzuar kreun e grupit parlametar të PS, se kërkon të demonstrojë pushtet kudo.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Strazimi u shpreh se Balla kërkon të tregojë me arrogancë që ju sundon pavarësisht ligjit, teksa shtoi se në fakt ai sundon sepse është prokurori, gjyqtari dhe e drejta, pavarësisht sa të drejtë keni.

Postimi i Strazimirit:

Nuk paska qenë prokuroria por… PARTIA!!!

Ky imbecili rural paska “paralajmëruar se do apelojë” një vendim gjykate të marrë ndaj kreut të opozitës, në një gjyq ku palë nuk është ky, por prokuroria…!?
Nëse ju duket se ky imbecili rural kërkon të demonstrojë pushtet kudo, madje veçanërisht në çdo gjë që s’i takon: KENI TË DREJTË!
Nëse ju duket se ky imbecili rural kërkon të tregojë me arrogancë prej rurali, që ju sundon pavarësisht ligjit, gjithashtu: KENI TË DREJTË!
Nëse pas kësaj, arrini në kokluzionin se siç çdo imbecil rural rëndom bën, edhe ky nuk shijon dot asgjë që ka, (e veçanërisht nga ato që s’i takojnë), nëse me arrogancë dhe publikisht nuk ua përplas në fytyrë të sunduarve prej tij, përsëri: KENI TË DREJTË!
Problemi fillon tek fakti që edhe ky imbecili rural KA TË DREJTË sepse: NË FAKT KY JU SUNDON!!!!
Ky është sot prokurori!
Ky është sot gjyqtari!
Ky është sot edhe “E DREJTA”, pavarësisht sa të drejtë keni…
KAQ!/Opinion.al

Pas