Sport

Stadiumi i Shkodrës, nuk ka më stadium


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:47 - 26/10/15 |
b.f

Ka ndodhur ajo që nuk duhet të ndodhte, Këshilli Bashkiak i Shkodrës ka vendosur në unanimitet që të mos miratojë marrëveshjen midis Bashkisë Shkodër dhe Federatës Shqiptare te Futbollit për ndërtimin e impiantit të Stadiumit “Loro Boriçi”. Vendimi është marrë si nga të djathtët ashtu edhe të majtët që kanë kërkuar më shumë kohë për t’u njohur me marrëveshjen. Arben Dervishaj, anëtar i Komitetit Ekzekutiv e ka cilësuar si absurd këtë vendim. Duke u shprehur se “nëse nuk arrihet një marrëveshje, do të ndërpriten punimet, pasi pa para nuk mund të ndërtohet”

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Edhe ai qe desht me ba stadjumin ne 1993 e vranen myftar qela ndersa demokrat nuk e kan preke per te bere ndersa kto drogazhit e filluan persemrapshtit duke e prishe fushen pa bere krahun e tribunes edhe e lanen ne gjysme sepse lekt Ikan shkuar ne droge vetem lekt qe kan marre per faturat e dritave ne shkoder do kishin dale per ate pjese stadjumi edhe nje gje tjeter une kam pasur nje contract e nje stadjumi per te bere po thuaj me madhesi sa I shkodres edhe kemi bere njerin krah ne fillim edhe fushen se kemi preke fare sepse te shtune e te djele jane gjvidhuar ndeshje ndersa ne shkoder kan prishe ne fillim ju I merrni gjerat nga fundi jo nga fillimi

  2. Turp kam 25vjet qe kur isha ne shkoll fillore Salò halili.e mbaj mend qe fillun punimet dhe e kan lene ne ket gjendje..duket sheshit qeveri hajdutash..Kur sbejne dot nje stadium .cpresim te behet shqiperia me keta legena…politikan qe e kan mendjen vetem te rjepin popullin….

  3. Kjo eshte absurde, dhe e papranushme, Turp me te madh nuk ka. Po paskeni qene krejt te pa ftyr, si te majt apo te djathte me mire mos na dalte ne shqiptareve qe u japim votat ketyre lloj mashtrusesh, e kriminele qe kemi per politikane. Populli shqiptare nuk duhet te marri pjese tashme ne votime jo vetem per stadiumin, por per gjithe keto marrezira te tjera qe po na bejne, duhet ti lejme te bie poshte 30% masa votuse e popullit, dhe vjen e mer dikush tjeter shtetin tone se ne me kto qe kemi nuk kemi per te ja dale kurre.

Pas