Aktualitet

Tërmeti në Afganistan e Pakistan, 70 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 26/10/15 |
b.f

Të paktën 70 persona dyshohet se kanë vdekur nga tërmeti që goditi Afganistanin verior, lëkundjet e të cilave u ndjenë edhe Pakistan dhe Indinë veriore. “Të paktën 51 njerëz kanë vdekur në Pakistan dhe 19 të tjerë në Afganistan”, raporton BBC. Tërmeti me magnitudë 7.5 të shkallës Rihter e kishte epiqendrën në rajonin malor Hindu.

 

 

_86329584_029815071

_86329582_fb2b6226-2d4d-4fe8-9e38-430b8253ca4e

_86329058_img_20151026_144720710

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas