Aktualitet

Si i bëri Mark Frroku 10 milionë euro?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 26/10/15 |
b.f

TIRANË- Prokuroria do të hetojë burimin e 10 milionë eurove nga pasuria e deputetit Mark Frroku për të cilat ILDKP ka dyshime se vijnë nga aktivitet kriminal. Janë caktuar ekspertët kontabël të cilët do të kalojnë në sitë të gjithë pasutitë e depuetit dhe familjarëve të tij. Rreth 10 milion euro sipas ILDKP-së Frroku nuk ka mundur t’i justifikojë në deklaratën e pasurisë.

Vendimi për caktimin e ekspertit i është dërguar avokatëve të depuetit para 10 ditësh. Greta Dangu eskperte e fushës ekonomike-financiare është caktuar nga prokuroria t’i japë përgjigje disa pyetjeve të nevojshme për hetimin e pasurisë së Frrokut. Ndërsa hetohet pasuria e tij, vetë Frroku gjendet në burg prej 6 muajsh pasi akuzohet për një vrasje në Belgjikë,ngjarje e ndodhur në 1999.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas