Sport

“Sot kontrata ime përfundoi”, Shevchenko largohet nga drejtimi i Ukrainës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:01 - 01/08/21 |
Opi Nion

Andri Shevchenko ka vendosur largimin si trajner i kombëtares së Ukrainës. Ka qenë vetë 44-vjeçari që  nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare Facebook, ka njoftuar largimin.

Pa dhënë arsyet që e çuan drejt këtij hapi, Shevchenko shprehet ndër të tjera se Ukraina në këto 5 vite të drejtimit të tij, tregoi se di të luajë futboll modern.

“Sot, kontrata ime me Federatën e Futbollit të Ukrainës përfundoi. Kam kaluar pesë vjet me ekipin kombëtar. Ishte punë e vështirë që vërtetoi se ne jemi të aftë të luajmë futboll modern. I jam mirënjohës presidentit dhe komitetit ekzekutiv të UAF për mundësinë për të punuar me ekipin kombëtar të Ukrainës. Unë jam mirënjohës për çdo lojtar, çdo person që ndihmoi dhe u përfshi në ekip. Shumë faleminderit të gjithë fansave për mbështetjen dhe kritikat e tyre. Së bashku, ne arritëm të tregojmë se futbolli ynë mund të jetë konkurrues, produktiv dhe emocionues, me besim në Ukrainë”, shkruan ai./Opinion.al

Pas