Life Style

Sot ditëlindja e Sali Berishës, ja sa vjeç mbush ‘Doktori’


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 15/10/18 |
b.f

“Doktori” kështu e thërrasin, ish-kryeministrin e vendit dhe themeluesin e PD, Sali Berisha. Ai ka tre dekada në politikë dhe sot mbush plot 74 vjeç.

Në 2013, me humbjen e zgjedhjeve, Berisha u terhoq nga drejtimi i PD, por vazhdon të mbetet aktiv në jetën politike në çdo ditë të vitit.

Sot për ditëlindjen e tij, shkruan në facebook:

“Sot dita e te gjitha diteve te mia, 74 vjetori i lindjes! Falenderim te perzemert dhe mirenjohje te pakufishme Zotit, familjareve te mi dhe ju miq te dashur per udhetimin mahnites qe me keni dhuruar!”

Pas