Sport

Skënderbeu rrëzon Flamurtarin dhe merr flamurin e kampionatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:40 - 31/10/15 |
b.f

Skënderbeu ka mundur në mbrëmje Flamurtarin me rezultatin 2-0 dhe ka marrë njëkohësisht edhe kreun e Superligës. Golat për Skënderbeun u shënuan nga Hamdi Salihi dhe Peter Olaynka, në pjesën e dytë. Duke i dhënë korçarëve kreun e rënditjes, në pritje të ndeshjes Teuta-Partizani që do të luhet ditën e nesërme në “Niko Dovana” të Durrësit. Ndeshje e cila do të përmbyllë edhe fazën e parë të kampionatit. Në mesditë janë luajtur edhe ndeshjet Bylis-Vllaznia 3-1 dhe Tërbuni-Laçi 0-0.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas