Kronikë

Skandali seksual me nxënësen, policia lë në burg mësuesin në Fier


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:03 - 14/02/20 |
el ida

Gjykata e Fierit ka vendosur  sot të lërë në burg pa afat mësuesin e shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa” , Agron Bego, i cili akuzohet për ngacmim seksual.

63-vjeçari u arrestua 2 ditë më parë pas publikimit të skandalit në emisionin investigativ Stop nga një nxënëse, të cilës i kishte ofruar ta ndihmonte nxënësen e tij me mungesat, në këmbim të intimitetit.

Nga kamera e fshehtë u pa me zë dhe me figurë se si profesori e thërriste vajzën për “t’u interesuar” për mungesat e saj. Në një moment teksa ndodheshin në klasë, profesori i kërkoi të mbyllte derën me çelës, ndërsa e pyeti edhe nëse nxënësja ka kryer marrëdhënie seksuale.

Ai i tregon nxënëses se ka punuar edhe si zhigolo në shtëpi publike dhe është siç shprehet vetë, “i të 99-tave”.

Gruaja e tij është drejtoreshë e shkollës dhe për këtë aryse ai deklaronte se mund të ndërhyjë edhe tek mësuesit e tjerë për mungesat e saj. Në fund ai pohonte se kishte një dashnore edhe më të re se vajza në fjalë./Opinion.al

Pas