Sport

Skandali i dritave të kuqe, Benzema rrezikon 7 vite burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:15 - 05/11/15 |
b.f

Futbollisti i Real Madrid, Karim Benzema, pranoi se kishte ndërhyrë në çështjen e shantazhit me drita të kuqe kundër kolegut të tij në Kombëtaren e Francës, Mathieu Valbuena. Kështu tha një burim i njohur për çështjen. Ndërkohë që sulmuesi madrilène është transferuar nga stacioni policor i Versajës ku ishte i ndaluar për 24 orë, drejt gjykatës ku do të gjykohet çështja. Nga ajo që është mësuar, Benzema është në hetim për “bashkëpunim” në tentativë shantazhi ndaj Valbuenas dhe  “pjesëmarrje” në shoqatë kriminale. Sulmuesi tha përpara hetuesve se ai kishte “vepruar” për të ndihmuar një mik të fëmijërisë së tij të përfshirë në skandal. Por ai u tha hetuesve se nuk mendoi se kjo mund të kishte dëmtuar shokun e tij. Në rast se konfirmohet fajësia, Benzema rrezikon 7 vite burg dhe një gjobë prej gjobë prej njëqind mijë euro.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas