InstaBIZ

Të vërtetat e skenave të seksit, treguar nga vetë aktorëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:45 - 05/11/15 |
root

Në kinematografi skenat e seksit janë shumë të rëndësishme, pasi rrisin vëmendjen e audiencës. Por mënyra sesi xhirohen, për ta nuk janë aspak të rehatshme. Ja çfarë thonë vet ata.

Natalie Dormer, aktorja 33 vjeçare e “Game of Thrones”,  është shfaqur gjithnjë shumë e zhveshur në serial dhe thotë se kurrë nuk është aspak e kënaqur me këtë eksperiencë”, shkruan The Independent.

“Nëse kolegët thonë se ndihen rehat me këto skena, është gënjeshtër. Kurrë nuk bëhet më pak… jo traumatike, as turpëruese… por është jo e rehatshme. Koreografia e seksit është shumë jo seksi dhe aspak madhështore. Duhet të përqëndrohemi në këndet e kamerës, duhet të përsëritet shpesh, e gjitha është e caktuar me kohë dhe teknike”.

fifty_shades.jpg

Kate Winslet: “Ju shtriheni në çarçafë dhe shikoni partnerin duke thënë ‘Çfarë dreqin jemi duke bërë’. Është shumë jo etike nëse i mendoni kushtet në të cilat ne xhirojmë”.

Dakota Johnson. “Teksa filmimit të një skene seksi, gjatë “50 hijeve të Greit”, ambienti nuk është sensual e aspak i kënaqshëm. Është shumë nxehtë  dhe jo në mënyrën seksuale, por me djersë dhe aspak e rehatshme”.

Mila Kunis: “Është shumë e vështirë të bëhet një skenë seksi dhe pikë. Nuk ka rëndësi nëse është një shok, mashkull apo femër. Ti je me një ekip prej 100 anëtarësh, duke vendosur dritë mbi ty dhe duke ju ripozicionuar. Kjo nuk është aspak komforte.”

Hugh Grant: “Unë jam kënaqur në skenat e seksit, megjithëse nuk duhet. Përgjigjja klasike është: ‘Oh, nuk është seks pasi përreth janë aq shumë njerëz të teknikës’. Por mua gjithmonë më janë dukur shumë eksituese”.

Lena Dunham: “Unë kam ndalur së veshuri ngjitësin me ngjyrë të lëkurës pas sezonit të parë të serialit ‘Girls’. Nuk ka asnjë mashkull me të cilin punoj që nuk më ka parë brendinë e vagjinës sime. Ajo ngjitet në vagjinë, bëhet me djerrë dhe gjithmonë bie. Në fund të fundit, kolegëve të mi meshkuj nuk i intereson”.

 

Screen Shot 2015-11-04 at 12.07.27.png

Rosamund Pike: “Kam qenë vetë me një burrë që nuk është bashkëshorti im, i cili gjithashtu ka një bashkëshort. Ai është në të brendshmet e tij, unë jam në të brendshme dhe ne në njëfarë mënyre, po kërcenim mbi një shtrat”, ka thënë Pike për skenën me Neil Patrick Harris në filmin ‘Gone Girl’.

Anne Hathaway: “Vjen ai moment revoltues kur duhet të heq të gjitha rrobat para gjithë atyre njerëzve të huaj. Por, si me gjithë gjërat tjera në jetë, sapo ndalesh së menduar për veten dhe mendon se si të tjerët ndihen, atëherë bëhet argëtuese.”

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas