Aktualitet

Reagon Qeveria: Çausholli i Omegës, i pafajshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 05/11/15 |
b.f

TIRANË- Qeveria ka reaguar menjëherë për lajmin e tenderave të Omegës. Sipas Qeverisë, tenderat janë fituar në shtator dhe jo në nëntor siç pretendohet në media.  “Ministria e Shëndetësisë ka shpallur tenderin me 16 shtator, ndërkohë ofertat janë hapur më 9 tetor dhe fituesi është shpallur më 20 Tetor”, shkruhet në Transparenca.al.  Gjithashtu Kryeministria thotë se kompania mund të marrë pjesë në tendera pasi Causholli ende nuk është dënuar. “Për aq kohë sa për administratorin e kompanisë  “Omega Pharma” nuk ka një dënim penal të formës së prerë dhe një vendim të Gjykatës të formës së prerë, që lidhet me aktivitetin e profesional bazuar në nenin 4 të Kodit të Procedurës Penale, personi prezumohet i pafajshëm”, thuhet në njoftim.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas