Sport

Video, a është kjo koreografia më e madhe në stadiume?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 05/11/15 |
b.f

Çmenduria e tifozëve për ekipin e tyre të zemrës nuk njeh kufi.  Dinamo Dresden-Magdenburg historikisht është njohur si derbi i Gjermanisë Lindore. Edhe pse sot dy ekipet militojnë në kategorinë e tretë gjermane, interesi është aq i madh sa sikur të luanin finalen e Bundesligës së Parë. Mjafton të shikoni videon e mëposhtme dhe koreografinë për të kuptuar se ç’janë të aftë të bëjnë këta tifozë. Koreografi që thuhet të jetë edhe më e madhja e parë ndonjëherë nëpër stadiume. Por a është me të vërtetë e tillë? Njihuni me videon.

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas