Rajoni

Situata në veri, Haradinaj: Kurti na thirri në takim dhe nuk erdhi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:47 - 26/09/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ditën e sotme në rrjetet sociale lidhur me situatën në veri të vendit.

Haradinaj shkruan se ka qenë Kryeministri Kurti, ai i cili i ka thirrur në një takim pikërisht për të diskutuar mbi këtë situatë dhe vetë ky i fundit nuk është paraqitur.

Ndër të tjera, Haradinaj shkruan se “Qëndrimi im për situatën në veri është i qartë dhe ai nuk ndryshon kurrë, pavarësisht nëse vjen kryeministri në takim apo jo! “.

Postim i plotë:

I jam përgjigjur kërkesës për takim me Kryeministrin në orën 9 dhe unë në këtë orë isha në zyrën e tij, por ai nuk ishte aty!

Takimi do të duhej të ishte informativ për situatën e sigurisë në veri.

Qëndrimi im për situatën në veri është i qartë dhe ai nuk ndryshon kurrë, pavarësisht nëse vjen kryeministri në takim apo jo!

Kosova duhet të mbrohet edhe me jetë.

Gjithmonë me mbrojtësit e Kosovës!

Unë kam qenë dhe jam në Kosovë dhe për Kosovën në çdo kohë dhe situatë.

Koordinimi me aleatët tanë duhet të jetë i përhershëm!

RH

Pas