Aktualitet

1mln e 700 mijë vaksinime kundër COVID, Rama:Vaksinohuni, mbroni shëndetin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:02 - 26/09/21 |
Opi Nion

1 milion e 700 mijë persona janë vaksinuar në të gjithë Republikën e Shqipërisë kundër COVID.

Kjo shifër është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në Facebook.

Ndër të tjera kryeministri i bën thirrje qytetarëve që të vaksinohen sa më parë për të mbrojtur shëndetin e tyre.

“Vaksinohu sot, mbro shëndetin. Vaksinat shpëtojnë jetë. 1 700 000 vaksinime kundër COVID”, shkruan Rama.

Kujtojmë se muaji shtator është muaj i hapur vaksinimi për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç, ndërkohë autoritetet kanë vendosur vaksinë me detyrim për ekipet mjekësore, stafet e arsimtarëve dhe studentët./Opinion.al

Pas