Bota

Situata në Afganistan, Papa lutet për dialog


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:12 - 15/08/21 |
Opi Nion

Lutjen e tij të sotme në Angelus, Papa Francesco ia ka dedikuar situatës në Afganistan. Ao ka bërë thirrje për dialog, në mënyrë që popullsia të jetojë në paqe.

“Unë bashkohem unanimisht me shqetësimin për situatën në Afganistan. Ju kërkoj të luteni me mua te Zoti i paqes në mënyrë që zhurma e armëve të pushojë dhe zgjidhjet të gjenden në tryezën e dialogut”. Vetëm në këtë mënyrë popullsia e goditur e atij vendi, burra, gra, të moshuar, fëmijë, do të jetë në gjendje të kthehet në shtëpitë e tyre, të jetojë në paqe dhe siguri me respekt të plotë reciprok”, tha Papa./Opinion.al

Pas