Bota

Covid në Itali/19 viktima dhe 5664 raste, rritet shkalla e pozitivitetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:28 - 15/08/21 |
Opi Nion

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit 5664 raste të reja të Covidndërsa janë kryer 160,870 testime, ndërkohë që një ditë më parë ishin raportuar 7,188 raste në 254,006 testime. Në këto kushte shkalla e pozitivitetit rritet në 3.5%, nga 2.8% që ishte të shtunën.

19 persona kanë humbur jetën, ndërsa 3,380 pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve. Në spitale qëndrojnë të shtruar 384 të sëmurë, 12 më shumë se një ditë më parë./Opinion.al

Pas