-Jetë dhe Stil

Sinjalet që jep trupi kur organizmi nuk është në kushte normale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 16/09/19 |
xhu lia

Përditshmëria, rutina dhe stresi shpesh janë shkaktar për anomalitë që mund të ketë trupit jonë. Ka raste ku edhe pse mund të flemë orët e plota të gjumit sërish ndihemi të lodhur. Janë disa sinjale që trupi jonë i jep në momentin që nuk ndihemi mirë.

1-Nëse kemi shpesh ngërçe në këmbë dhe shkaktojnë dhimbje, diçka e tillë tregon se kemi mungesë magnezi dhe kaliumi. Si zgjidhje për diçka të tillë është mirë të shtojmë në dietën tonë spinaq dhe perime jeshile.

2-Ndjesia e lodhjes gjatë gjithë kohës tregon se duhet ndryshuar menjëherë dietë. Në vend që të konsumohen karbohidrate është mirë të zëvendësohet me oriz apo perime jeshile.

3-Nëse kemi patur lëkurë të pastër dhe në pak kohë janë shfaqur akne do të thotë se diçka e tillë shkaktohet nga stresi./Opinion.al/

Pas