InstaBIZ

Sinan Hoxha: Kolegë harrojini mëritë kënaquni në dasmën time


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 27/08/15 |
root

Ai është jo vetëm një këngëtar i dashur për publikun por edhe për kolegët dhe miqtë e tij artistë. Sinan Hoxha i ka dhënë fund beqarisë së tij, duke u lidhur në martesë me vajzën 20 vjecare nga Kumanova, Andrra Destani. Fillimisht këngëtari në prani të 350 miqëve (kryesisht artistë nga Shqipëria e Kosova), dhe përfaqësueses së Bashkisë, i ka thënë “po” me gjithë zemër Andrrës dhe është bërë zyrtarisht bashkëshorti i saj. Më pas violincelisti, Iljard Shaba e ka shoqëruar valsin e ciftit me këngën “Love me like you do”, (një nga kolonat zanore të filmit “50 hijet e Greit”), duke e bërë më romantike atmosferën për të sapo martuarit si dhe për të pranishmit.

11923450_10204849271894902_1222951639_n

Menjëherë pas kërcimit të ciftit, ka qenë këngëtarja Artiola Toska ajo që ka ndezur atmosferën me këngët e mrekullueshme popullore shqiptare. Ndërsa Soni Malaj dhe Rozana Radi, të parat kolege që kanë “thyer” akullin dhe kanë vallëzuar për nder të shokut të tyre. ” Ju jeni familja ime, harrojini konfliktet sonte dhe kënaquni”, ka qenë ky mesazhi me të cilët ju është drejtuar Sinani kolegëve. Dimë që përvec Artiolës do të këndoj edhe këngëtari i mirënjohur kosovar, Sinan Vllasaliu (mik i ngushtë i Sinanit). Por në një dasëm ku ka kaq shumë këngëtarë jemi të bindur që deri në fund të mbrëmjes, mikrofonin do ta marrin të gjithë për të kënduar.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas